knihovna
HRAD - Spolek aktivních rodin Hodice
Rodinné centrum Kostka
Dnes je sobota 30.9.2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor

MALOVÁNÍ NA SILNICI!

TANEČNÍ KURZY PRO DOSPĚLÉ!

IV. ČERTOVKIÁDA

DĚTSKÝ DEN

     Neděle 1. června probíhala ve znamení oslav Dne dětí. I letos byla pro děti nejen z Hodic nachystána trasa se zábavnými úkoly, tentokrát se vydaly po pirátské stezce. A protože nám letos počasí přálo, zúčastnilo se 85 dětí!

     Cesta za odměnou vedla již tradičně po fotbalovém hřišti a blízkém okolí. Na hřišti děti, které se vžily do role malých námořníků, nejprve složily puzzle s pirátskou mapou k pokladu. Hned v zápětí zatloukaly hřebíky, aby pomohly s opravou bouří poničeného korábu. V dalších „nebezpečných“ úkolech si vyzkoušely útěk z lodi se svázanýma rukama a nohama a ládování děla těžkými koulemi. Ke splnění dalších úkolů se děti vydaly mimo hřiště. Tam na ně čekal nelehký úkol obstarat si pirátskou večeři pomocí šavle a své šikovnosti. Svoji zručnost při úklidu paluby děti vyzkoušely s piráty z řad dobrovolných hasičů, kteří neúnavně pumpovali vodu, aby děti mohly stříkat malou hasičskou stříkačkou. V předposledním těžkém úkolu děti šplhaly po provazovém žebříku, aby umístily na stožár pirátskou vlajku a mohly tak odplout za pokladem. Poklad v podobě zlatých pirátských mincí našly nedaleko, zahrabaný v písku. Po návratu na hřiště obdržely, výměnou za získanou minci, balíček s hezkými dárky.

   Po celou dobu bylo na hřišti podáváno občerstvení pro malé i velké a také se tam konala jízda zručnosti na kole, kterou si pro děti nachystali pracovníci BESIP kraje Vysočina.

     FOTOGRAFIE Z AKCE NALEZNETE V NAŠÍ FOTOGALERII!

autor: Ivana Kalinová - OS HRAD

DĚTSKÝ DEN

VYNÁŠENÍ MORANY

     Také letos jsme společně vynesli Moranu ze vsi! Na to, jak se v Hodicích loučíme se zimou se můžete podívat v naší fotogalerii! 

ZÁBAVNÝ PARK BONGO!

VYNÁŠENÍ MORANY!

HRADNÍ SLAVNOST

     Poslední lednovou neděli se v kulturním domě konala již druhá Hradní slavnost. Veselého bálu se zúčastnilo několik desítek dětí se svými rodiči a prarodiči. Většina dětí přišla v kostýmech, tak se sál hemžil půvabnými princeznami a královnami, důstojnými králi i udatnými rytíři.

     Pro všechny účastníky bylo připraveno několik soutěží, malování na obličej, tvořivá dílna a bohaté občerstvení. Soutěže byly nachystány tak, aby se do nich aktivně zapojili nejen malí návštěvníci, ale i jejich dospělý doprovod. Tak společně vytvářeli podobizny princů a princezen, soutěžili ve stavbě hradních věží, statečně bojovali s medvědy, poznávali zakleté obyvatele hradu a urputně bojovali o čest v bitvě papírovými koulemi.  Veselou náladu podporoval i šašek, který měl nejen plné kapsy bonbonů, ale především spoustu bláznivých nápadů a pro radost dětí prováděl mnoho lotrovin.  Před koncem bylo pro děti nachystáno překvapení v podobě sladkého dortu. V úplném závěru byl otevřen Hradní trh, kde si děti mohly nakoupit odměnu podle své chuti za hraďáky, které sbíraly při plnění jednotlivých soutěží a úkolů.

Ivana Kalinová

PŘIDÁNY NOVÉ FOTOGRAFIE!

     Do naší fotogalerie byly přidány nové fotografie - 2013 - VÁNOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA a 2014 HRADNÍ SLAVNOST!

HRADNÍ SLAVNOST!

VÁNOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA

STRAŠIDLÁCKÉ KOSTKOVÁNÍ!!!

ANGLIČTINA PRO NEJMENŠÍ!

    Angličtina formou hry, pro děti od 3 do 6 let! Písničky, říkadla, básničky a hraní! Maminky, neváhejte, rozvíjejte jazykové schopnosti svých dětí! 

 

BAZAR - ZAMĚŘENÝ NA DĚTSKÉ OBLEČENÍ A OBUV!

ZÁJEZD NA MUZIKÁLOVÉ PŘEDSTAVENÍ!

III. ČERTOVKIÁDA

Tuto neděli se na místním fotbalovém hřišti konala III. Čertovkiáda. Jako letos už tradičně, celou akci provázel déšť, ale více než osm desítek sportovců se nedalo odradit a poměřili síly se svými vstevníky!

                Když zazněla hymna Čertovkiády a hrozivý čert zažehl oheň téměř olympijský, byly započaty jednotlivé soutěže. Běh na lyžích, souboj s peřejemi, skákání na míči, slalom na koloběžkách, hod míčem na cíl, překážkový běh a trojskok - to byly dispiclíny letošního Moderního pekelného sedmiboje. Navzdory děšti bojovali malí i velcí o co nejlepší umístění v jednotlivých věkových kategoriích. Ve hře bylo hodně ... kromě pekelných medailí, diplomů a dárků, také ohnivý pohár pro Absolutního vítěze. Ten si letos po zásluze odnesl Karel Biskup, který získal celkem 699 bodů a těsně porazil loňského šampiona.

                Všudypřítomné sympatické čertice nabízely promoklým soutěcím něco teplého do žaludku a také je podarovali dárkem se znakem Čertovkiády. Na všechny přítomné děti čekal malý dárek a nakonec ty nejotužilejší děti s tolerantními rodiči  si i zařádily na mokrém skákacím hradu.

                Veliké díky patří všem, co se na uspořádání mokré Čertovkiády spolupodíleli, ale především všem zúčastněným, kteří si pekelné soupeření nenechali ujít navzdory nepříznivému počasí!

autor: Bc. Ivana Kalinová

Flintstones párty!!!

     Jako již tradičně, tak i letos jsme se ve školce loučili s předškoláky. Tentokrát naším tématem byli Flintstounovi. Jelikož nám počasí opět nepřálo, přesunuli jsme se s dětmi do kulturního domu, kde začala pravá pravěká párty! Super šlapací vozítka, několik Fredů Flintstounů a malých Wilmiček - byli to ti nejbáječnější lidé doby kamenné! Nakonec se k nám přidali i naši školáci a všichni si společně dali výbornou zmrzlinu! Děkujeme všem maminkám za krásné kostýmy! Na fotografie z akce se můžete již nyní podívat v naší fotogalerii!

Mgr. Helena Špringerová

3D PÁRTY PRO DĚTI aneb - Deštivý Den Dětí

     První červnová neděle v Hodicích patřila dětem. Protože nám počasí nepřálo, nachystali jsme pro děti oslavu jejich svátku v kulturním domě. Rozhodně o nic nepřišly!

     Putování „Z pohádky do pohádky“ děti započaly záchranou kohoutka, kterému do zobáčku lily vodu, aby se nezadusil. Poté se prošly v obrovských holinkách s Kocourem v botách, společně s Hloupým Honzou poměřily své znalosti a důvtip a za podpory Červené Karkulky i babičky utekly hladovému vlkovi. Potom děti odnesly hubatou Káču na zádech do pekla a zpátky, aby hned na to, vyzbrojeni rytířskou přilbou a štítem, zachránily princeznu ze spárů tříhlavého draka. Po uloupení perníčků z Perníkové chaloupky staré čarodějnice, děti pomohly skromné Popelce přebírat hrách a fazole, za pomoci dvou bílých holoubků.

    Před kulturním domem na děti čekala jízda zručnosti na kole, vyzkoušení tzv. opileckých brýlí a vyplnění testů o silničním provozu, které si pro ně nachystal tým BESIP. Po zvládnutí všech úkolů byly děti odměněny balíčkem s dobrotami a drobnými dárky. Náladu jsme si nenechali pokazit ani tím, že špekáčky jsme místo na ohni museli opékat na pánvi v kuchyni, a užili jsme si společně s dětmi veselé oslavy jejich svátečního dne.

     Fotografie z akce již brzy na našich stránkách!

Bc. Ivana Kalinová

06.12.2013

VÁNOČNÍ DÍLNIČKA

25.08.2013

III. ČERTOVKIÁDA

07.05.2013

DĚTSKÝ DEN 2013 - POZOR ZMĚNA!!!

POZOR ZMĚNA! Dětský den se nebude konat na fotbalovém hřišti v Hodicích, ale v Kulturním domě a jeho přilehlém okolí! DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ! Začátek akce se nemění!

     Těšit se můžete na mnoho zábavných soutěží pro děti, vystoupení tanečníků z Jihlavy, nebo bezpečnostní akci BESIP ČR, v rámci které si můžete vyzkoušet například opilecké brýle! Na závěr nebude samozřejmě chybět tradiční opékání špekáčků! 

    

Mgr. Helena Špringerová

KOSTKOVÁNÍ - JARO 2013

VYNÁŠENÍ MORANY

     V sobotu, 18. března 2013, jsme se v Hodicích rozhodli skoncovat se zimou! Počasí nám přálo. Po několika dnech mrazů konečně vysvitlo sluníčko. Jaro je tady! 

     Přes šedesát dětí a dospěláků se vydalo na veselý průvod obcí. Mladá, svobodná děvčata se střídala v nesení Morany - Zimy. S největším úspěchem se ale setkalo kamenování Morany, která opouštěla obec na vlnkách hodického potoka. 

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. 

Naší aktivity si všiml i regionální tisk. Článek si můžete prohlédnout na stránkách: http://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/hodicti-z-vesnice-vyhnali-smrt-a-nemoc-do-potoka-hodili-babu-20130318.html 

VYNÁŠENÍ MORANY, aneb VÍTÁNÍ JARA A LOUČENÍ SE SE ZIMOU!

     Dovolujeme si Vás pozvat na již tradiční vynášení Morany! 

Přijďte s námi přivítat jaro a rozloučit se se zimou! Sejdeme se 16. března 2013 v 15:00 u KD v Hodicích. Společně dozdobíme Moranu, vyrobíme hrkačky a budeme si povídat o jaru. Poté se za veselého zpěvu vydáme k hodickému potoku, do kterého Moranu vhodíme. 

     Všichni jste srdečně zváni! 

Zájezd na baletní představení - Sněhurka a sedm trpaslíků

     OS HRAD si pro Vás na sobotu 9. března 2013, připravilo zájezd na baletní představení do Narodního divadla v Brně. DOPRAVA ZDARMA!!! Neváhejte a rezervujte si vstupenky již nyní! 

Zájemci se mohou hlásit u pí Ž. Zemanové, tel. 724 140 915.

CENA VSTUPNÉHO: 260 Kč dospělí; 182 Kč senioři; 130 Kč děti                             

 

Herna

Od října 2015 je Herna pro rodiče s kojenci a batolaty znovu v provozu!

KAŽDÝ ČTVRTEK - 9:00 - 11:30

Rodinné centrum Kostka, 1. podlaží KD.

Kostkování

SPECIÁLNÍ AKCE JEDNOU ZA MĚSÍC!

O všem Vás budeme informovat formou plakátů a našich webových stránek! 

FOTOGALERIE
vstupte
edited by n.e.s.p.i.