knihovna
HRAD - Spolek aktivních rodin Hodice
Rodinné centrum Kostka
Dnes je středa 6.12.2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož

Další články >>

VYNÁŠENÍ MORANY

 V sobotu, 18. března 2013, jsme se v Hodicích rozhodli skoncovat se zimou! Počasí nám přálo. Po několika dnech mrazů konečně vysvitlo sluníčko. Jaro je tady! 

     Přes šedesát dětí a dospěláků se vydalo na veselý průvod obcí. Mladá, svobodná děvčata se střídala v nesení Morany - Zimy. S největším úspěchem se ale setkalo kamenování Morany, která opouštěla obec na vlnkách hodického potoka. 

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. 

Naší aktivity si všiml i regionální tisk. Článek si můžete prohlédnout na stránkách:http://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/hodicti-z-vesnice-vyhnali-smrt-a-nemoc-do-potoka-hodili-babu-20130318.html

II. VÁNOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA

     II. vánoční prodejní výstava se konala při příležitosti rozsvěcení vánočního stromku v Hodicích. Na prodej byly již tradičně háčkované ozdobičky na stromeček, perníkové adventní kalendáře a svícny, chvojové věnce na stůl i na dveře a nově jsme nabízeli i velké množství vánočních přízdob pro vlastní tvoření. 

PODZIMNÍ KURZY

     Na podzim 2012 jsme si pro Vás připravili taneční a jazykové kurzy, tentokrát zaměřené na dospělé. Během celého podzima proběhlo devět tanečních kurzů a závěrečná prodloužená s živou hudbou. Tanečních kurzů se účastnilo 25 párů. Zároveň probíhaly jazykové kurzy, o které byl velký zájem. Otevřeli jsme jeden kurz pro němčináře a hned tři kurzy pro angličtináře - začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. 

     Akce se setkaly s velkým úspěchem, a proto budeme v jejich pořádání nadále pokračovat. 

II. ČERTOVKIÁDA

     Ke konci srpna se v Hodicích konala již druhá Čertovkiáda. Sportovního odpoledne se zúčastnilo na sto závodníků! Naší pekelnou akci zahájil čert, žijící na naší Čertovce - dokonce pro nás ukořistil oheň ze samotného Londýna! Junioři i senioři soutěžili v osmi disciplínách - snažili se trefit do kotle, skočit do pekla, utéct z pekla, hodit čertovým ...ehm ehm, nebo přeskočit Luciferovy překážky. Hodnocení sportovních výkonů probíhalo v pěti kategoriích. Všichni závodníci byli patřičně oceněni.

Každý návštěvník se mohl občerstvit v naší pekelné kantýně - žízeň uhasit tekutou sírou (žlutou limonádou), nebo ochutnat ,,Luciferova zrzka" (vychlazené pivo). Pokud někomu vyhládlo, mohl slupnout ,,Čertovu oháňku v županu" (párek v rohlíku), ,,Hříšníkovu klobásu", nebo ,,Belzebubovu flákotu" (maso na grilu).  Celkovým vítězem letošní Čertovkiády se stal Petr Špringer, který od nás získal putovní pohár.

INDIÁNI - ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 2012

     27. června 2012 proběhlo v areálu Mateřeské školy v Hodicích indiánské odpoledne. Předškoláci se tak loučili se školkou a hlavně se svými kamarády. Zahrada se proměnila v prérii, po které se proháněli malí i velcí indiáni. Návštěvníci mohli ochutnat speciality připravené na grilu a vše zapít pravou ,,ohnivou vodou"!

     

DĚTSKÝ DEN 2012

     3. června 2012 jsme na fotbalovém hřišti v Hodicích uspořádali DĚTSKÝ DEN. Přes šedesát dětí se vydalo ,,Po stopách řeckých bohů". Školáčci i předškoláčci lovili mušle u Poseidona, luštili hlavolamy u Athény a zkrášlovali Afroditu. Na závěr čekal na každého balíček s odměnou a špekáček na opečení. 

    

KOSTKOVÁNÍ

     Kroužek pro předškoláky a mladší školáky. Koná se každé úterý a témata jsou dána vždy na tři měsíce dopředu. V zimě si děti mohly vytvořit několik dekorací a dozvědět se o lidském těle. Jarní aktivity byly realizovány převážně venku - hrála se šipkovaná, malovalo se na parkovišti, skákal se panák a jezdilo se na koních.  

 

DEN MATEK 2012

     24. května 2012 proběhla v KD v Hodicích oslava DNE MATEK. Děti ze školky i ze školy si pro své maminky připravily pásmo písniček, básniček a tanečků. Maminky se během představení mohly občerstvit a pro malé neposedy byl připraven dětský koutek. 

     

II. BAZAR

     28. dubna 2012 proběhl již II. BAZAR. Tentokrát byl obohacený o dětské oblečení a obuv, což se setkalo s velkým úspěchem. Součástí akce byla výměna zvířátek - samolepek z Penny. 
     Velké množství neprodaného oblečení a potřeb pro domácnost bylo věnováno nově otevřenému azylovému domu ve Studené.  
 

VYNÁŠENÍ ZIMY (MORANY)

     V Hodicích jsme se rozhodli obnovit starodávnou pohanskou tradici - vynášení Morany. Tato akce proběhla 17. března 2012. Všchni jsme se sešli před KD v Hodicích. Děti si vyzdobily paní Zimu. Následně po obci putoval průvoddoprovázený halekáním a zpěvem. Průvod byl zakončen vhozením Zimy do místního potoka. Všem se akce velice líbila, a proto doufáme, že jsme založili novou hodickou tradici.

     

Další články >>

Herna

Od října 2015 je Herna pro rodiče s kojenci a batolaty znovu v provozu!

KAŽDÝ ČTVRTEK - 9:00 - 11:30

Rodinné centrum Kostka, 1. podlaží KD.

Kostkování

SPECIÁLNÍ AKCE JEDNOU ZA MĚSÍC!

O všem Vás budeme informovat formou plakátů a našich webových stránek! 

FOTOGALERIE
vstupte
edited by n.e.s.p.i.